13 maj 2013

W zakładkach (8), czyli mniej lub więcej o odchudzaniu

Kolejna porcja zakładek, czyli interesujących artykułów znalezionych w internecie związanych z tematyką odchudzania. Zapraszam do poczytania :)

1. Audycja radiowa o fitnessie... mózgu! Do pobrania i słuchania np. podczas ćwiczeń!  

2. I jeszcze coś o podobnej tematyce- to, że systematyczne ćwiczenia fizyczne mają pozytywny wpływ na człowieka jest oczywiste. Podjęto jednak zakrojone na szeroką skalę badania nad długoterminowym wpływem aktywności na sprawność pracy mózgu i dzięki nim uzyskano między innymi dane, że nawet niewielka aktywność wpływa na lepsze funkcjonowanie poznawcze na starość. 

3. Bardzo wdzięcznie i apetycznie sfotografowane sałatki.

4. Ekologiczny efekt halo, czyli- czy etykieta "ekologiczny", "organiczny" wpływa na postrzeganie smaku, kaloryczności produktu? Z moich doświadczeń wynika, że często takie zdrowe jedzenie jest utożsamiane z dietetycznym, niskokalorycznym. A jak się mają wyniki badań przeczytajcie sami :)

5. Kto jeszcze nie widział tej reklamy, niech ją koniecznie obejrzy! Bardzo jestem ciekawa, jak wyglądałby mój wizerunek na podstawie mojego opisu :)
6. Historie znane nam i nieznane, czyli kobiety w różnym wieku, w różnych życiowych rolach opowiadają o swoim ciele- potyczkach z nim, postrzeganiu go przez siebie i innych i tym, jak wygląd wpływa na ich życie- Moje drogie ciało.

7. Jak wyglądałaby Barbie jako prawdziwa kobieta?  Wizualizacja porównująca wymiary normalnej 19-latki z lalką powiększoną do 175 cm wzrostu. Przerażające- to mój komentarz. 

8. Coś z przymrużeniem oka- Starbucks Diet. Czego to ludzie nie wymyślą, aby schudnąć! ;) 

9. Na półkach w kioskach pojawiło się nowe czasopismo dla kobiet- Women's Health. Sięgnęłam po nie z ciekawością, ponieważ już od wielu lat nie kupowałam takich magazynów, jak. np. Shape. I przyznam, że wiele artykułów spodobało mi się, a zdjęcia zdrowego jedzenia ogląda się z przyjemnością i można się zainspirować. Jeśli masz ochotę przejrzeć to pisemko, to darmowy dostęp do niego znajdziesz tutaj.  Bardzo polecam kilka artykułów: Nie bój się tłuszczu (idź do str. 44/45), Doktor lustro (początek na stronie 50), Wzór na płaski brzuch (84), dzięki któremu można się dowiedzieć wiele o hormonach związanych z szczupłą sylwetką, Skóra- teoria spisku (88). A Slow food dla zajętych kobiet (66) przesądził o tym, że kupiłam to pismo.  
Podane strony dotyczą wydania internetowego.

10. Chcesz poczuć się WeightlessPosłuchaj utworu o tym tytule, który został uznany przez badaczy zajmujących się muzykoterapią za najbardziej relaksującą piosenkę na świecie.

11 komentarzy

 1. Świetny wpis,bardzo przydatne linki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten artykuł o Barbie jest świetny!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa forma ma posta. Oby więcej takich. Trzeba dzielić się ciekawostkami,nowinkami ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. niesamowita reklama! sama prawda...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe informacje, oby takich więcej;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj, Przyjmij moją nominacje do nagrody Liebster Awards :) http://zdrowykarmelek.blogspot.com/
  Pozdrawiam i życze miłej zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 7. niesamowita reklama! baardzo mi się spodobała:)))

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze wiedziałam, że z tą Barbie jest coś nie tak :) Ostatnio też zakupiłam Women's Health i muszę przyznać, że całkiem mi się spodobała ta gazeta. Zamierzam kupić kolejny numer :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Położyłam się na łóżku i słuchałam tej piosenki, jejku, chyba będę robić to codziennie :D

  OdpowiedzUsuń

TOP