12 sty 2015

12 najbardziej motywujących piosenek

"Music is my aeroplane" - unosi w przestworza, pozwala latać, odkrywać nieznane. I to jak szybko! W tym wpisie zgromadziłam coś bardzo osobistego - piosenki, które działają na mnie motywująco ze względu na słowa w nich zawarte. Przeczytajcie, posłuchajcie i zapiszcie w swoich playlistach te, które poruszą jakąś strunę w Waszych duszach :)


Kolejność raczej przypadkowa :) Po kliknięciu w pogrubiony tytuł możecie posłuchać piosenki na YouTubie.
Nie wolno Ci się bać, wszystko ma swój czas/ Ty jesteś początkiem do każdego celu 

Te słowa wybrzmiewają w mojej głowie bardzo często. A tytułowe "działać bez działania" kojarzy mi się z tym, by nie żyć projektami, od mobilizacji do mobilizacji, tylko cały czas utrzymywać równowagę i cieszyć się z procesu. Starać się, by cele były takie, aby motywacja nie ulatywała po krótkim czasie


You’ve been waiting for too long/ You need to hurry, hurry, hurry up now/ Now I’m standing on the edge/ And I’m afraid that I should jump
(...)
I embrace the change/ Choose the harder way/ On my own/ Better the unknown/ Than unbearable/ Prove me wrong

To piosenka polskiej wokalistki, która brzmi  florencjowato (czytaj: jak Florence Welch) a to najwyższe wyróżnienie, jakie może ode mnie otrzymać ;) Biorę dla siebie z tej piosenki to, że nie ma sensu dłużej czekać, odkładać tego, co chciałabym zrobić, bo już i tak za długo z tym zwlekam. I przytulić zmianę, jaka by ona nie była.


I can never leave the past behind/ I can see no way, I can see no way/ I'm always dragging that horse around/ All of his questions, such a mournful sound/ Tonight I'm gonna bury that horse in the ground/ Cause I like to keep my issues drawn/ It's always darkest before the dawn

Zrzucić z siebie ograniczające przekonania, żale, doświadczenia, o których lepiej byłoby zapomnieć... Najlepiej  w szaleńczym tańcu do tego kawałka, przypominającym o magicznych koncertach Flo :)


Z poszczególnych chwil chcę uczynić majsterszyk.

A ten utwór to mistrzowskie dzieło zbudowane ze słów, głosu Kasi i gitarowych riffów pompujących siłę w mięśnie i odwagę w serce.Jesteś cenny tak jak ja
Jesteś piękna tak jak ja
Jestem dzielna tak jak wy
Niebezpiecznie wręcz

Ta piosenka to miód na moje serce. Z łagodnością przypomina, że lęk przed odważnym działaniem jest czymś naturalnym, ale bez podjęcia tego działania jakiś obszar mojego życia pokryje się rdzą... Refren zaś to doskonała afirmacja.  


Don't stop me now I'm having such a good time/ I'm having a ball don't stop me now

To jest po prostu klasyk. I gdy już wiesz, czego chcesz, i wkroczyłeś na dobrą drogę, to już nic Cię nie powstrzyma! Przynajmniej w ciągu 4 minut trwania utworu...!


If I stand still, like a shark I'll die [...]
I can choose it/ I can use it/ I can be geronimo 

Pokręcona piosenka, pokręcony teledysk, ale wprowadzenie w bojowy nastrój zapewnione.


I wiem, że mogę wiem, że mogę
choć mam pod skórą coś jakby strach
lecz mimo tego wiem , że mogę
zanurzyć się w bezmiarze dnia Musimy to przejść, musimy nadejść
Zostawić po sobie poświa poświatę
Musimy błyszczeć, rozpalić masę
Dla po nas pokoleń robimy jaśniej 

... tak naprawdę to najbardziej lubię w tej piosence inny wers.  Ale zawiera niecenzuralne słowo, dlatego to piosenka powyżej 18 roku życia - na wszelki wypadek informuję! Cóż, czasem trzeba dobitnie... ;)


I’ve tried to cut these corners/ Try to take the easy way out/ I kept on falling short of something/
I could gave up then but/ Then again I couldn’t have ’cause/ I’ve travelled all this way for something 

Gdy słucham tę piosenkę wprawiam się w nastrój pt. "Jestem we właściwym czasie i we właściwym miejscu". Takie uczucie to mój odpowiednik "bycia na szczycie". Miałam kiedyś jego przedsmak i mam nadzieję, że tego roku będzie mi dane je uchwycić i zatrzymać. Nie wiem jeszcze, jak długo (i na jak długo...) zajmie mi dążenie do takiego stanu. Może miesiąc, może rok - taki przynajmniej jest plan, zanotowany na okładce tegorocznego kalendarza. A być może okaże się, że będzie to trwało pół życia. Taki cel, niemożliwy do sprecyzowania metodą SMART... Ale wierzę, że kiedyś go osiągnę!


You only live, one life/ So you gotta live it up!/  It's our prerogative

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć choć jednej kiczowatej piosenki z zumby! Jakby co, to prawie nie rozumiem tego tekstu po hiszpańsku. Ale kto wie, jak to jest na zumbie, ten zrozumie ;) #YOLO!


'Cause it's a good day for payin' your bills/ And it's a good day for curin' your ills/ So take a deep breath and throw away your pills/  'Cause it's a good day from mornin' till night 

Idealna, gdy wstajesz rano i jedyne o czym marzysz, to chwila, gdy znowu wrócisz do łóżka. Wywołuje ochotę, by z trzaskiem zamknąć laptopa! Ale tylko na początku, serio! Bardzo chcę sobie w końcu sprawić do niej do kompletu taki kubek: klik!Wszystkie te utwory, oraz kilka innych, znajdziecie na mojej YouTube'owej playliście "Zmotywuj się". A jakie są Wasze motywujące piosenki?  Podzielcie się nimi w komentarzu, bo motywacji nigdy dość!

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP